Skip links

Üretken Otağ

Üretken Otağ

Program Açıklaması

Covid - 19’un toplum ve sektörlerde meydana getirdiği dezavantajlara ilişkin Üretken Akademi ve 1.1 milyon Türk takipçiye sahip BPT Haber iş birliğinde gerçekleştirilen Üretken Otağ programı ile lise ve üniversite bünyesinde yer alan gençlerin girişimcilik alanında proje geliştirmesi ve bu alanda bilgi birikimlerinin arttırılması hedeflenmektedir.

Program Katılımcıları

Program katılımcılarını ilgili alanlarda çözüm fikri üretmek isteyen lise ve üniversite öğrencileri oluşturmaktadır.

Program Takvimi

Program Covid-19 pandemisinin ülkemizde görülmesinin akabinde Türkiye genelinde başlatılmış olup 23 - 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir

Program İçeriği

Program sıfırdan prototipleme aşamasına kadar çevrimiçi ve inovatif temel girişimcilik eğitimleri, mentorluk ve network desteklerini içermektedir. Bu kapsamda katılımcılara ihtiyaç analizi, fikir geliştirme, marka oluşturma ve ürün geliştirme başta olmak üzere farklı başlıklarda eğitim verilmiştir. Eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar mentorluk ve potansiyel iş birliği desteklerinden yararlanmıştır.

Program Çıktıları

Program kapsamında 200’den fazla üniversiteli genç girişimci adayına ulaşılırken 30’dan fazla girişimin ortaya çıkması sağlanmıştır.

Paydaş Kurum

Program; Türkiye’nin yeni nesil liderlerinden oluşan üyeleri ve ülkemize önemli hizmetlerde bulunmuş fikir önderlerinin desteği ile hayatın her alanında etkili olabilecek toplum liderlerini destekleme hedefiyle Cem Garih ve Kerem Sabancı Kamışlı tarafından kurulmuş olan Yenibirlider Derneği ve Üretken Akademi paydaşlığında gerçekleştirilmiştir.