Skip links

Üretken Eyüpsultan Girişim Programı

Program Açıklaması


T.C. Eyüpsultan Belediyesi ve Üretken Akademi işbirliğinde gerçekleştirilecek Üretken Eyüpsultan Programı ile lise ve üniversite öğrencilerinin odaklanılan başlık ve sektörlerde kalıcı ve katma değerli proje ortaya çıkarması hedeflenmektedir. Program kapsamında 7 hafta süresince katılımcılar alanında uzman isimlerden eğitim ve akıl hocalığı alarak sıfırdan kendi işini kurabilecek ve dijital alanda yeni kariyerine başlayabilecekler.

31 Ekim’de gerçekleşecek açılış yayını ile başlayacak programda sıfırdan fikir geliştirme atölyeleri, tanışma etkinlikleri, sektörel uzmanlarla bir araya gelme başta olmak üzere birçok etkinlik katılımcıları bekliyor.

Program Katılımcıları

Program bünyesinde Eyüpsultan ilçesinde ikamet eden lise ve üniversite öğrencileri başvurabilir.

Program Takvimi

Program 31 Ekim 2022 tarihinde Eyüpsultan Belediyesi ve Üretken Akademi yetkililerinin katılımıyla gerçekleşecek açılış yayını ile başlayacak olup ödül törenine kadar toplamda 7 hafta sürecektir.

Program İçeriği

Program kapsamında katılımcıların kendi işini kurması ve dilerlerse dijital ekonomi alanında istihdamına yönelik online eğitimler verilecektir. Bunun yanı sıra bu süreçte gerçekleştirilecek çevrimiçi ve yüz yüze etkinlikler ile proje geliştirme süreçleri desteklenecektir. Katılımcılar tanışma etkinlikleri ile süreç içinde tanışacak, fikir geliştirme atölyeleri aracılığıyla ise birlikte beyin fırtınası yapacaktır. Program süresince uzman isimlerden akıl hocalığı alarak gelişim süreçlerini destekleyeceklerdir.

Programa diledikleri saat dilimlerinde istedikleri yerden online olarak katılabilecek katılımcıların programı başarıyla tamamlamak için haftada ortalama 3-4 saat vakit ayırmaları yeterli olacaktır. Program sonrası şirketleşme aşamasında fikre sahip olacak katılımcılar, Eyüpsultan Belediyesi ve Üretken Akademi tarafından sağlanacak desteklerden yararlanma fırsatı elde edecektir.

Program Çıktıları

Program sonunda Eyüpsultan ilçesinde yer alan gençlerimize yönelik alternatif kariyer planları oluşturularak gençlerin nitelikli insan gücüne yönelik problem çözme, fikir geliştirme, satış, pazarlama ve ekip dinamikleri başta olmak üzere farklı alanlarda yetkinliklerinin gelişmesi sağlanması hedeflenmektedir. Tüm bunlara ek olarak katılımcıların kendi işlerini kurmaları doğrultusunda farkındalık oluşturma ve bilgi birikimlerinin artırılması amaçlanmaktadır.

Paydaş Kurum

Program; T.C. Eyüpsultan Belediyesi ve Üretken Akademi iş birliğinde gerçekleştirilecektir.