Skip links

Solution Marathon

Solution Marathon

Program Açıklaması

Google DSC ve Üretken Akademi iş birliğinde sağlık, eğitim ve toplum başlıklarında 24-26 Nisan 2020 tarihleri arasında katılımcıların yerel problemlere çözüm geliştirdiği çözüm marathonu gerçekleştirilmiştir. Katılımcıların hiçbir tecrübeye gerek duymaksızın sıfırdan proje fikri geliştirmesini sağlanarak program sürecini başarıyla tamamlaması planlanmıştır.

Program Katılımcıları

Program katılımcılarını ilgili alanlarda çözüm fikri üretmek isteyen üniversite öğrencileri oluşturmaktadır.

Program Takvimi

Program Covid-19 pandemisinin ülkemizde görülmesinin akabinde Türkiye genelinde başlatılmış olup 24 ve 26 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir

Program İçeriği

Marathon sıfırdan prototipleme aşamasına kadar çevrimiçi ve inovatif temel girişimcilik eğitimleri, mentorluk ve network desteklerini içermektedir. Bu kapsamda katılımcılara ihtiyaç analizi, fikir geliştirme, marka oluşturma ve ürün geliştirme başta olmak üzere farklı başlıklarda eğitim verilmiştir. Eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar mentorluk ve potansiyel iş birliği desteklerinden yararlanmıştır.

Program Çıktıları

Program kapsamında 350’den fazla genç girişimci adayına ulaşılırken çok sayıda proje fikrinin ortaya çıkması sağlanmıştır. Bunun yanı sıra webinar yayınları ile program süreci zenginleştirilmiştir.

Paydaş Kurum

Proje; Google Developers Student Club ve Üretken Akademi iş birliğinde gerçekleştirilmiştir.