Skip links

Future Works X

Future Works X

Program Açıklaması

Covid - 19 salgının sektörlerde yarattığı problemleri çözmeye ve Covid-19 sonrası toplumda meydana gelecek uzaktan çalışma vb. kültürel değişikliklere uygun çözüm geliştirilmesini hedefleyen çözüm maratonudur. Program kapsamında Cem Garih, Fethi KamışlıFırat İşbecer, Eray Erdoğan ve Burak Aydın’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen webinar yayınlarının yanı sıra katılımcılara girişimcilik eğitimleri ve mentorluk destekleri sağlanmıştır.
Programda odaklanılan başlıklar aşağıdaki şekildedir:
- İnsan Kaynakları Çözümleri
-İstihdam Sağlama Çözümleri
-Uzaktan Çalışma Araçları
-Süreç Optimizasyonu Çözümleri
-Kobide Dijital Dönüşüm

Program Katılımcıları

Microfon Impact girişim programı, tüm seviyelerden öğrenci ve yeni mezun gençlerin başvurusuna açık olup sınıf veya bölüm ayrımı olmayan ve herhangi bir deneyim şartı aranmayan, toplamda 7 hafta sürecek bir programdır.

Program Takvimi

Program Covid-19 pandemisinin ülkemizde görülmesinin akabinde paydaş kurumlar iş birliğinde Türkiye genelinde başlatılmış olup 20-23 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Program İçeriği

Program sıfırdan prototipleme aşamasına kadar çevrimiçi ve inovatif temel girişimcilik eğitimleri, mentorluk ve network desteklerini içermektedir. Bu kapsamda katılımcılara ihtiyaç analizi, fikir geliştirme, marka oluşturma ve ürün geliştirme başta olmak üzere farklı başlıklarda eğitim verilmiştir. Eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar mentorluk ve potansiyel iş birliği desteklerinden yararlanmıştır.

Program Çıktıları

Program kapsamında 200’den fazla üniversiteli genç girişimci adayına ulaşılırken 30’dan fazla girişimin ortaya çıkması sağlanmıştır.

Paydaş Kurum

Program; Türkiye’nin yeni nesil liderlerinden oluşan üyeleri ve ülkemize önemli hizmetlerde bulunmuş fikir önderlerinin desteği ile hayatın her alanında etkili olabilecek toplum liderlerini destekleme hedefiyle Cem Garih ve Kerem Sabancı Kamışlı tarafından kurulmuş olan Yenibirlider Derneği ve Üretken Akademi paydaşlığında gerçekleştirilmiştir.