Skip links

Yazılımcı Fabrikası

Program Açıklaması


T.C. Esenler Belediyesi ve Üretken Akademi işbirliğinde gerçekleştirilecek React.JS Yazılımcı Fabrikası Programı ile lise ve üniversite öğrencilerinin 8 haftalık eğitim süreciyle React.JS alanında istihdam edilebilecek düzeyde bilgi sahibi olması hedeflenmektedir. Program kapsamında 8 hafta süresince katılımcılar uzman eğitmenden eğitim ve akıl hocalığı alarak React.Js alanında kendilerini geliştireceklerdir.

26 Aralıkta ’de gerçekleşecek açılış yayını ile başlayacak programda sıfırdan React.JS yazılım eğitimleri, sınıf görüşmeleri, kariyer zirveleri başta olmak üzere birçok etkinlik katılımcıları beklemektedir.

Göktürk Yetim

Macellan - CEO

Belen Bakar

Marsi Digital - Kurucu

Emirhan Engin

Front-End Geliştirme Uzmanı

Erdal Sarı

Game Factory Kurucu Ortağı

Yakında...

Yakında...

Program Katılımcıları

Program bünyesinde Esenler ilçesinde ikamet eden lise ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere yazılım öğrenmek ve yazılım alanında kariyer yapmak isteyen, İstanbul’da yaşayan veya okuyan herkes başvurabilir.

Program Takvimi

Program 26 Aralık 2022 tarihinde Esenler Belediyesi ve Üretken Akademi yetkililerinin katılımıyla gerçekleşecek açılış yayını ile başlayacak olup mezuniyet törenine kadar toplamda 8 hafta sürecektir.

Program İçeriği

Program kapsamında katılımcıların haftalık olarak online olarak sunulan eğitimleri tamamlaması, yayınlara düzenli katılım göstermesi ve verilen mini uygulamalı proje ödevlerini yerine getirmesi beklenmektedir. Eğitim "Html/CSS" "Bootstrap" "Javascript" "Redux" başlıklarını içermektedir. Bunun yanı sıra bu süreçte gerçekleştirilecek çevrimiçi ve yüz yüze etkinlikler ile yazılım geliştirme süreçleri desteklenecektir. Katılımcılar haftada 2 kere gerçekleştirilecek kariyer zirveleriyle sektörden uzmanlardan sektör hakkında bilgi alacaklardır.

Programa dahilindeki eğitimlere istedikleri yerden online olarak ulaşabileceklerdir. Katılımcıların programı başarıyla tamamlamak için sınıf görüşmelerine katılması, kariyer zirvelerine dahil olması ve uygulamalı proje ödevlerini yapması gerekmektedir.

Program Çıktıları

Program sonunda Esenler ilçesinde yer alan gençlerimizin "Html/CSS" "Bootstrap" "Javascript" "Redux" başta olmak üzere React.JS alanında yetkinliklerinin gelişmesi sağlanması hedeflenmektedir. Tüm bunlara ek olarak programı başarıyla tamamlayan katılımcıların istihdam alanında desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Paydaş Kurum

Program; T.C. Esenler Belediyesi ve Üretken Akademi iş birliğinde gerçekleştirilecektir.